گلدن فایل فایلینگی متفاوت با گلدن اولین نفر باشید که خبردار می شوید!

فردا عملیات اجرایی مسکن ملی فرهنگیان آغاز می شود

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از آغاز عملیات اجرایی ساخت مسکن فرهنگیان در ۶ استان خبر داد و گفت: به طور کلی برای ۱۱ استان زمین تامین شده است و فرهنگیان در این استان‌ها صاحب مسکن ملی می‌شوند.

  • تجارت نیوز
  • 1399-02-15

به گزارش تجارت‌نیوز، «محمود محمودزاده» امروز (یکشنبه) گفت: در راستای طرح اقدام ملی مسکن تفاهنامه‌ای با دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت آموزش و پرورش منعقد شد که با تجمیع امکانات دو وزارتخانه، افراد واجد شرایط راحت‌تر صاحب مسکن شوند.

وی گفت: بر این اساس با هدف تامین مسکن فرهنگیان فاقد مسکن، فردا مراسم کلنگ‌زنی ساخت ١٧٠ هزار واحد مسکونی از طریق ویدئو کنفرانس با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهوری و «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی انجام می‌شود.

به گفته محمودزاده همزمان با فراخوان سال گذشته وزارت آموزش و پروش، ٣٠٩ هزار نفر به وزارت راه معرفی شدند؛ پالایش اولیه انجام و حدود ٧۵ هزار متقاضی تایید صلاحیت نهایی شده‌اند و ١۴۵ هزار نفر شرایط لازم را نداشتند؛ همچنین اعتراض ٢٧ هزار نفر دیگر در حال بررسی است و تعداد ٨٧ هزار نفر هم اطلاعات ثبت نامی ناقصی را داشتند که در حال تکمیل هستند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی خبر داد: نیازسنجی مسکن فرهنگیان در شهرها و استان‌های مختلف انجام شده است و به نسبت تامین زمین در فاز نخست، فردا عملیات کلنگ‌زنی و اجرایی ١٧٠ هزار واحد انجام می‌شود.

محمودزاده توضیح داد: ساخت خانه برای فرهنگیان در ١١ استان تهران، فارس، خوزستان اذربایجان شرقی، خراسان رضوی، اصفهان، سمنان، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و زنجان انجام می‌شود.

وی گفت: در مراحل مختلف با تامین منابع ملکی از طرف وزارت راه و آموزش و پرورش در استان‌های دیگر هم ساخت خانه آغاز می‌شود.